Premier League

Tottenham, ‘e fundit e të mëdhave’, që do të tentojë të ndalë City-n

Tottenham është skuadra e fundit e madhe në Premier League që nuk është ndeshur ende me Manchester Cityn, gjë të cilën do ta bëjë pasditen e sotme, në orën 18:30 në ‘Etihad Stadium’. Skuadra e Guardiolës i ka bërë një start monstruoz sezonit futbollistik, teksa në 17 takime në Premier League ka marrë vetëm 1 barazim dhe 16 fitore, 15 prej të cilave radhazi.

Edhe në Champions, Manchester City siguroi kualifikimin si skuadra e parë e grupit, duke fituar të 5 takimet e para në grup dhe humbur të fundit, atë të parëndësishmin ndaj Shakhtar Donetskut.

Liverpooli, Arsenali, Chelsea dhe Manchester United, i janë dorëzuar njëra pas tjetrës skuadrës së Guardiolës, duke mos arritur t’i shkëputin asnjë pikë. Sot është radha e Tottenhamit të Pochettinos, që të tentojë të vërë në vend nderin e skuadrave që cilësohen si të mëdha në Premier League, duke i marrë minimalisht një barazim skuadrës së Guardiolës.

Manchester City kryeson bindshëm kampionatin anglez me 49 pikë, 11 më tepër se Unitedi ndjekës, diferencë mjaft e madhe kur mendon se nuk kemi mbërritur ende në mes të sezonit. Makineria e krijuar nga Guardiola funksionon në mënyrë perfekte dhe tani trajneri spanjoll do të synojë të thyejë rekordin e tij personal me 19 fitore radhazi, kur drejtonte Bayernin e Mynihut.

Nga ana tjetër, londinezët e Tottenham kanë plot 18 pikë më pak se ‘qytetarët’ dhe kanë si objektiv sigurimin e një vendi në Champions, ku duhet të luftojnë fort me skuadra si Liverpool, Arsenal, Chelsea dhe United.

Supersfida e javës së 18 të Premier Leagues do të transmetohet live në Supersport 4 dhe minutë pas minute në supersport.al

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency