Premier League

Tottenham fiton derbin e Londrës, Everton ngjitet në zonën Champions

Tottenham ka triumfuar me rezultatin minimal 0-1 në derbin e Londrës ndaj Fulhamit dhe është ngjitur në vendin e 8 me 42 pikë, shumë pranë zonës Champions të renditjes së kampionatit anglez.

Të besuarit e Jose Mourinhos gjetën avantazhin në minutën e 18’, kur Adarabioyo devijoi një top në mënyrë të pafat në portën e tij. Fulham provoi të rikthejë baraspeshën dhe gjeti golin në minutën e 62-të me Maya, por VAR e anuloi për një prekje me dorë.

Më pas “Spurs”-at menaxhuan mirë avantazhin deri në fund, duke mos u dhënë mundësi vendasve të kërcënojnë portën e Hugo Lloris dhe morën një 3-pikësh me mjaft vlera.

Regjistroi suksesin e tretë radhazi edhe Evertoni, që triumfoi me rezultatin minimal 0-1 në transfertën ndaj West Brom. Një gol i brazilianit Richarlisson në minutën e 65-të vendosi fatin e takimit, ndërsa me tre pikët e marra, Everton ngjitet përkohësisht në vendin e katërt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency