Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Tottenham gjen trajner në Gjermani, gati kontrata 3-vjeçare

Tottenham gjen trajner në Gjermani
Tottenham gjen trajner në Gjermani

Tottenham mbetet ende në kërkim të një trajneri për t’i besuar ndërtimin e skuadrës për sezonin e ri, teksa së fundi në skenë ka dalë emri i austriakut Oliver Glasner.

Ky i fundit drejton Eintrachtin e Frankfurtit që prej verës së 2021-shit dhe sezonin e kaluar fitoi edhe Europa Leaguen me klubin gjerman, teksa puna e tij nuk ka mbetur jashtë vëmendjes së klubeve të mëdha.

Lexo edhe:

Glasner do të largohet në fund të sezonit dhe ka pranuar se do t’i pëlqente një aventurë në Angli, teksa Tottenhami po punon për t’i ofruar një kontratë 3-vjeçare.

Profili i 48-vjeçarit austriak vlerësohet shumë nga klubi londinez, pasi di të punojë me lojtarët e rinj dhe shihet si i duhuri për të nisur një projekt të ri në stolin e Tottenhamit.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...