Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Tottenham gjen trajnerin e ri, Postecoglou do jetë në krye të “Spurs” për dy sezone

Ange Postecoglou i thotë po Tottenham-it ose të paktë kështu raportojnë mediet britanike.

Sipas “BBC” trajneri Australian dhe “Spurs” kanë vendosur që të bashkëpunojnë për dy sezone.

Lexo edhe: 

Pas fitores së Premier Leagues në Skoci, Postecoglou duhet të zëvendësojë Antonio Conten në pankinën e klubit londinez.

Ishin disa emra të mëdhenj që u përfolën për të marrë drejtimin e Tottenham si Pochettino që tashmë është në krye të Chelseat, Tuchel që mori drejtimin e Bayern dhe në fund edhe Nagelsmann, i cili aktualisht po përflitet për të marrë drejtimin e PSG-së, megjithatë duket se në fund klubi ka zgjedhur t’i besojë Postecoglou.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...