Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Tottenham gjen zëvendësuesin e Contes, 5 kandidatë për sezonin e ri

Tottenham gjen zëvendësuesin e Contes
Tottenham gjen zëvendësuesin e Contes

Në Angli nuk kanë më dyshime për të ardhmen e Contes. Shkarkimi është çështje ditës, në mos orësh, teksa burime brenda Tottenhamit bëjnë me dije se është gjetur tashmë edhe pasuesi i italianit.

Bëhet fjalë për Ryan Mason, një emër i njohur në klub, që zëvendësoi edhe Mourinhon kur u shkarkua dhe tani pritet të marrë Spurs-at deri në fund të sezonit, për t’i hapur udhë më pas një tjetër trajneri.

Emrat për sezonin e ardhshëm janë plot 5, teksa ëndrra më e madhe është rikthimi i Maurizio Pochettinos, i cili është trajneri që ka bërë më mirë në stolin e Tottenham.

Lexo edhe:

  1. Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar
  2. Uzuni: Më Sylvinho-n do bëjmë lojë ofensive, kam oferta nga disa kampionate
  3. Gabimi në finalen e Botërorit, Kolo Muani: E urrej atë çast, por duhet të shoh përpara!
  4. Buffon: Ju tregoj gabimin më të madh në jetës dhe kur tërhiqem

Kandidatë të fortë janë edhe Marcos Silva, që po bën shumë mirë këtë sezon me Fulhamin, por edhe Thomas Tuchel, i papunë që prej shkarkimit nga Chelsea në vjeshtën e kaluar.

Ndërkohë, dy alternativa të tjera, më pak të mundshme, por që janë në bllokun e drejtuesve, janë Zinedine Zidane e Luis Enrique, emra prestigjozë, që për momentin janë të papunë.

Vlen të theksohet se kontrata e Contes me Tottenhamin skadon në fund të sezonit, por sulmi që italiani u bëri futbollistëve pak ditë më parë për barazimin me Southamptonin, ka bërë që ata të kërkojnë shkarkimin e menjëhershëm.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...