Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tottenham, i pandalshëm në transfertë

Tottenham po konfirmohet si ekip transfertash në këtë fillim sezoni të Premiere League, pasi mori fitoren e tretë në po kaq takime të luajtura jashtë fushe. Ekipi i drejtuar nga Pochettino, fitoi me rezultatin 2-3, ndaj West Ham-it vendas, në një takim që u komplikua së tepërmi në minutat e fundit.

Harry Kane shënoi dy herë në pjesën e parë për Tottenham, ndërsa Eriksen trefishoi shifrat në fillim të pjesës së dytë dhe gjithçka duket se ishte në rrugën e mbarë. Por sulmuesi meksikan Chicharito Hernandes, në minutën e 65 dhe Kouyate në të 87-ën, shënuan për West Ham dhe rihapën takimin, ndërsa Aurier la Tottenham me 10 futbollistë për rreth 25 minuta. Minutat e fundit ishin vërtetë spektakolare, me vendasit e hedhur në sulm, në kërkim të golit të barazimit.

Me këtë fitore, Tottenham shkon në vendin e tretë, me 11 pikë në gjashtë ndeshje, 9 prej të cilave i ka marrë në transfertë. Krejt e kundërta ka ndodhur me ndeshjet në ‘Wembley’, ku ekipi i Pochettinos ka marrë dy barazime dhe një humbje, ndaj rivalëve londinezë të Chelsea.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Gossip

Mbiemri i saj është i njëjtë me atë të ish-basketbollistit të madh, Shaquille O’Neal, por arsyeja që e lidh Sophie O’Neill me basketbollin dhe...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...