Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Tottenham i turpshëm! Boll me mikun e Contes, merrni një trajner të hajrit”

Tottenhami u dhuroi tifozëve një fundjavë plot dhimbje. Spurs u shkatërruan 6-1 përballë Newcastle në “St James Park”, sfidë ku pësuan pesë gola brenda 21 minutave të para.

Një humbje që ka shkaktuar zemërim, sidomos te Jamie Carragher. Ish-mbrojtësi i Liverpoolit, aktualisht analist sportiv, shpërtheu ndaj skuadrës dhe trajnerit Cristian Stellini.

Lexo edhe:

Ky Tottenham është një turp i madh! Ata u rreshtuan me katër mbrojtës për herë të parë gjatë këtij sezoni, por me Porron mbrojtës krahu. Ai djalë nuk di të mbrojë fare”.

Më pas një thirrje për presidencën e klubit londinez: “Merrni menjëherë një trajner të vërtetë, jo mikun e Contes”.

Tottenhami renditet në vendin e pestë në kampionatin anglez me 6 pikë më pak se Newcastle. Bardhezinjtë kanë zhvilluar dy ndeshje më pak.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...