Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Tottenham merr zemër, mund me “poker” golash Leedsin

Tottenham ka fituar në transfertë me poker golash ndaj skuadrës së Leeds, në takimin e vlefshëm për raundin e 27-të të Premier League.

Seria e golave nisi në minutën e 10’ me Doherty, që i dha avantazhin ekipit të trajnerit Antonio Conte, që pas fitores ndaj Manchester Cityt, duket se janë në super formë.

Goli i dytë i kësaj përballjeje erdhi në minutën e 15’, kur Kulusevski shënoi dhe i dhuroi dopietën ekipit të “Spurs”.

Ndërsa Harry Kane realizoi golin e tretë për skuadrën e tij, duke e mbyllur pjesën e parë të kësaj ndeshje me rezultatin 0-3 dhe duke mos i dhënë mundësi Leeds që të reagonte.

Ndërsa pjesa e dytë erdhi më e qetë, me Tottenham që shënoi vetëm një gol në minutën e 85’ me Son Heung-Min.

Pas këtij takimi Tottenham renditen në vendin e shtatë të me 42 pikë, teksa Leeds renditet i 16-ti me 23 pikë të grumbulluara.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...