Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Tottenham nis merkaton në Itali, paguan 30 mln € te Juventusi

Merkato e Tottenhamit nis nga Dejan Kulusevski, i cili do të vazhdojë të luajë në Premier League. Drejtuesit e klubit londinez kanë pranuar të investojnë shumë 30 mln euro te Juventusi për të blerë kartonin e sulmuesit të djathtë.

23-vjeçari u huazua nga bardhezinjtë italiane te Spurs në janarin e vitit 2022, me kërkesë të ish-trajnerit Conte. Impakti me futbollin anglez ishte pozitiv për lojtarin e kombëtares suedeze.

Lexo edhe:

Ky sezon ka qenë disi më ndryshe, ndikuar edhe nga problemet e mëdha te Tottenhami. Vetëm 2 gola dhe 7 asiste në kampionat për Kulusevskin, por drejtuesit janë të bindur për kualitetin që zotëron.

Tottenhami do e bëjë të vetin duke paguar 30 mln euro në arkat e Juventusit, ndërkohë që tifozët e skuadrës kryeqytetase janë në ankth për të ardhmen e kapitenit Harry Kane.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...