Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Tottenham projekton rikthimin e portierit, Girona bëhet pengesë

Paulo Gazzaniga po përjeton një ëndërr, ashtu si edhe Girona, pasi në këtë sezon, skuadra e Michel ndodhet në vendin e dytë me pikë të barabarta me Real Madrid pas 14 javësh.

Portieri argjentinas ka treguar një formë shumë të mirë, ndërsa është një nga pikat më të forta të spanjollëve, me 31-vjeçarin qe shpesh herë ka rezultuar vendimtar.

Lexo edhe:

Kjo formë ka tërhequr vëmendjen e ish-klubit të tij, Tottenham.

Londinezet janë rikthyer përsëri në gjurmët e argjentinasit, ndërsa mediet britanike kanë raportuar edhe një interesim konkret, por asgjë nuk do të jetë e lehtë, pasi te Girona janë të vendosur për të mos humbur shërbimet e portierit.

Gazzzaniga qëndroi te “Spurs” për katër sezone dhe u largua në verën e viti 2021, teksa aktualisht ka një kontratë deri në verën e viti 2025 me spanjollët.

Burime pranë lojtarit kanë bërë me dije se, Gazzaniga nuk e mendon, por as nuk e dëshiron largimin nga Girona dhe kjo i ndërlikon pozitat për Tottenham, por muaji janar do të jetë një barometër për të parë nëse ky operacion mund të konkretizohet apo jo.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...