Merkato

Tottenhami bën pazar në Itali, synohen Gollini dhe një mbrojtës

Me Fabio Paraticin si drejtor sportiv, Tottenham e ka përqendruar vëmendjen nga tregu italian, pasi janë të paktën dy futbollistë në listën e preferencave të klubit londinez.

Bëhet fjalë për portierin e Atalantës, Pierluigi Gollini, i cili pas ardhjes së argjentinasit Musso, nuk e ka vendin e sigurt te bergamaskët, ndaj është i prirur të largohet drejt një klubi që mund t’i garantojë minuta.

Nga ana tjetër edhe londinezët janë në kërkim të një portieri të gatshëm të marrë gradualisht vendin e veteranit francez Hugo Lloris dhe sheh 26-vjeçarin italian si profilin ideal, ndaj ka nisur negociatat me Atalantën.

Formula e transerimit është ajo e huazimit një vjeçar, me të drejtë blerjeje për 15 milionë euro, që mund të shndërrohet edhe në detyrim blerjeje nëse gardiani italian arrin të plotësojë një numër të caktuar ndeshjesh.

Ndërkohë sa i përket repartit të mbrojtjes, ëndrra e “Spurs”-ave është sllovaku i Interit, Milan Skriniar, por zikaltrit nuk kanë ndërmend ta shesin, ndaj Paratici ka kthyer sytë nga japonezi i Bolognës, Takehiro Tomiyasu, i cili ka bërë mjaft mirë dy sezonet e fundit.

Mbrojtësi 23-vjeçar është i angazhuar me Japoninë në Lojërat Olimpike, ndërsa drejtuesit e Bolognës kanë pranuar se përveç Tottenhamit, edhe tre klube të njohura italiane kanë shprehur interes për kartonin e tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency