FA Cup

Tottenhami kualifikohet pa probleme, debutojnë Kulusevski dhe Bentacour

Tottenhami avancoi në fazë e 1/8-ave të FA Cup, pasi mposhti me rezultatin 3-1 Brightonin në sfidën e zhvilluar në Londër, ku debutuan edhe dy blerjet e fundit nga Juventusi, Bentacour dhe Kulusevski.

Skuadra londineze dominoi që në minutat e para, duke kaluar në epërsi në të 13-tën me Harry Kane, pas asistit të marrë nga Hojbjerg, ndërsa në të 24-tën March e devijoi topin në portën e tij. Gjatë pjesës së dytë, Brightoni rihapi ndeshjen me golin e Bissouma (63’), por “Spurs”-at reaguan shumë shpejt me golin e Harry Kane, që realizoi të dytin personal.

Conte më pas rifreskoi skuadrën duke kryer disa zëvendësime. Kulusevskit u aktivizua në vend të Lucas Mouras dhe Bentacour për Winks. Londinezët e kontrolluan me qetësi lojën në minutat e fundit, duke mos e vënë më në dyshim kualifikimin.

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency