Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Zyrtare, Tottenhami rrëmben për 40 milionë stërlina “yllin” e Leicesterit

Tottenham Hotspurs arrin marrëveshjen për transferimin e James Maddison. Spurs kanë rënë dakord me Leicester City-n për 40 milionë paundë, pas një sërë diskutimesh dhe negociatash që kishin nisur prej kohësh.

Mesfushori i avancuar kreu vizitat mjekësore të mërkurën dhe u prezantua si blerja e re e londinezëve. Maddison bëhet transferimi i parë i rëndësishëm i trajnerit të ri të Tottenham, Ange Postecoglou.

Transaksioni do të përmbajë dhe bonuset, të cilat rezultuan vendimtare në finalizimin e marrëveshjes, pasi Leicester City pretendonte fillimisht 60 milionë paundë, por kërkesat u ulën ndjeshëm pasi zbritën në Championship.

Spurs mposhtën konkurrencën e Newcastle United për James Maddison teksa 26-vjecari pritet të përfitojë 170,000 mijë paundë në javë. Anglezi ishte pjesë e Leicester City që nga qershori i 2018, kur u ble për 25 milionë paundë prej Norwich City dhe rezultoi një transferim i shkëlqyer për Dhelprat, që falë kontributit të Maddison fituan dhe FA Cup në 2019.

Lexo edhe:

Pavarësisht një sezoni zhgënjyes për Leicester City që kulmoi me rënien nga elita angleze, James Maddison e provoi veten një lojtar të rëndësishëm në shumë momente, teksa e mbylli sezonin me 10 gola dhe 9 asiste,

Mesfushori i avancuar mori pjesë dhe në Kupën e Botës në Katar me përfaqësuesen e Anglisë, por nuk mori minutat e duhura në dispozicion nga Gareth Southgate.

https://twitter.com/i/status/1674156111501377539

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...