Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Tottenhami siguron falas sulmuesin izraelit të Shaktar Donetskut

Tottenhami ka zyrtarizuar nënshkrimin me sulmuesin izraelit, Manor Solomon, i cili ka firmosur kontratë pesëvjeçare me “Spurs”-at.

Sulmuesi anësor sezonin e kaluar luajti në radhët e Fulhamit në formë huazimi nga Shakhtar Donetsku dhe shënoi pesë gola në 24 paraqitje në të gjitha garat për ekipin londinez.

Solomon (ka nënshkruar një kontratë të vlefshme deri në vitin 2028) bëhet fytyra e tretë e re e klubit këtë verë pas marrëveshjes prej 40 milionë stërlinash për James Maddison dhe blerjes së portierit Guglielmo Vicarios për 17.3 milionë stërlina.

“Spurs”-at gjithashtu kanë bërë marrëveshje huazimi të përhershme për Dejan Kulesevskin dhe Pedro Porron këtë verë.

Lexo edhe:

Solomon u largua si lojtar i lirë nga Shakhtar Donetsku këtë verë pas një vendimi të FIFA-s që lejonte futbollistët joukrainas të prishnin kontratat e tyre për shkak të luftës.

Solomon kishte gjashtë muaj të mbetur në kontratën e tij me Shakhtarin, e cila duhej të skadonte në dhjetor të këtij viti, por shtrirja e vendimit të FIFA-s për një vit tjetër e lejoi të largohej falas.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...