Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Tottenhami tani i vë çmim kapitenit të “Tre Luanëve”

Harry Kane, i cili përpara mbërritjes së Erling Haalandit te Manchester City ishte objektivi i madh i Pep Guardiolës për të përforcuar sulmuesin e “qytetarëve”, pritet të jetë protagonist i një tjetër telenovele të merkatos.

Manchester United është kërkimi i një sulmuesi e pa dyshim që Harry Kane pritet të jetë objektivi kryesor.

Megjithatë, Daniel Levy, president i Spurs-ave nuk do ta lejojë largimin e kapitenit të “Tre Luanëve” pa përfituar shumën e duhur.

“Tottenham kërkon 100 milionë stërlina të gjitha “cash” për të shqyrtuar shitjen e Harry Kane këtë verë”, ka raportuar ekskluzivisht gazeta britanike “Times”.

Pagesa “cash” është e vetmja pengesë për “Djajtë e Kuq”, të cilët po përgatiten për të tjera blerja në verë.

Lexo edhe:

Edhe pse lojtarë si Victor Osimhen, nga Napoli, apo Benjamin Sesko, nga RB Salzburg, dominojnë listën e alternativave për United, sulmuesi anglez është ende opsioni i parë.

Me largimin e mundshëm të Antonio Contes nga Tottenhami, “Harry Kane planifikon të diskutojë të ardhmen e tij me Tottenhamin në fund të sezonit. Për të pritet të kenë interes dhe Bayerni e Reali.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...