Merkato

Tottenhami zyrtarizon blerjen e portierit italian

Pritej vetëm zyrtarizimi, por edhe kjo tashmë ka ndodhur: Pierluigi Gollini përshëndet Atalantën dhe bëhet lojtar i Tottenhamin në Premier League. Klubi londinez ka njoftuar zyrtarisht mbërritjen në Londër të ish-portierit zikaltër.

Gollinipas pasi përfundoi ekzaminimet mjekësore nënshkroi kontratën. Në të kaluarën, në fakt, ai ka veshur fanellat e Manchester United, në sektorin e të rinjve, dhe më vonë për një sezon të Aston Villa.

“Përshëndetje djema, përshëndetje tifozë të Tottenhamit, jam i lumtur që jam këtu.” Këto janë fjalët e para të Golliniit si lojtar i Tottenhamit – “Mezi pres të shoh stadiumin dhe shpresoj të kemi një sezon magjik. Shihemi së shpejti”.

Atalanta gjithashtu konfirmoi transferimin e Gollinit te Tottenhami:

“Duke falënderuar Pierluigin për kontributin e tij në katër sezonet e gjysmë me zikatrit në arritjen e objektivave që do të mbeten në historinë e Klubit, ne i urojmë atij më të mirën nga pikëpamja profesionale dhe personale për këtë përvojë e re në Angli “.

Gollini largohet nga Atalanta pas katër vitesh e gjysmë. Iu bashkua bergamaskëve në janar të vitit 2017 nga Aston Villa, duke dhënë kontribut të çmuar në sukseset e fundit të ekipit të Gasperinit, duke përfshirë kualifikimet në Ligën e Kampionëve dhe finalet e Kupës së Italisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency