Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Totti: Do gëzohem nëse Kupën e Italisë e fiton Fiorentina, ndërsa Championsin Interi

I pranishëm në momentin kur Kupa e Italisë mbërriti në Romë, Francesco Totti foli për mediet vendase për finalen që do të luhet në “Olimpico”.

Totti u shpreh se ai do të gëzohej nëse Kupën e Italisë do ta fitonte Fiorentina, ndërsa Champions Leaguen dua që ta marrë Interi.

Lexo edhe:

“Favoriti, është e vështirë ta gjesh në finale, në një ndeshje të vetme ku çdo gjë mund të ndodhë. Mes të dyjave, Interi do të ecë përpara, por do të isha i lumtur nëse Fiorentina do të fitonte. Ndoshta Interi do ta kompensonte atë në Champions League.”-tha Totti.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...