Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Tradhtia” e radhës? E mbylli me Dortmundin, pranë firmës me Bayernin

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira e tij dhe gjithë tifozëve verdhezinj nuk u realizua në javën e fundit.

29-vjeçari, autori i 63 ndeshjeve me kombëtaren luzitane, ka dalë lojtar i lirë dhe nuk po nxitohet në lidhje me skuadrën e ardhshme. Atletico Madrid mbetet një opsion konkret, por garës i është bashkuar edhe Bayern Munchen.

Lexo edhe:

Agjenti i Guerreiros është takuar me përfaqësues të Atletico Madrid, por edhe bavarezët po kërkojnë për një mbrojtës të majtë. Dhe në Mynih kanë një simpati të vjetër për të siguruar përforcime nga Dortmundi.

Lojtarin portugez e kërkon edhe Nice, por e ardhmja e tij pritet të jetë Spanja ose Bayerni. Klube që nuk duan të humbin mundësinë për të firmosur me një lojtar me kualitet dhe eksperiencë. Aq më tepër pa paguar për kartonin e tij.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...