Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Tradita vazhdon, Wolves transferon një tjetër portugez

Wolves ka arritur akordin me portugezin e radhës dhe bëhet fjalë për mesfushorin e Sporting, Matheus Nunes.

23-vjeçari ka nisur sezonin e ri në Portugali me 1 gol dhe 1 asist në dy ndeshjet e para sezonale, por tani do të ndryshojë “kurs”.

Portugezi do të zbarkojë sot në “ishull”, me Wolves që do të derdhë në arkat e Sporting-ut 50 milionë euro (plus bonuse), ndërsa Nunes do të firmosë për pesë vite me “ujqërit”.

Drejtuesit e Wolves njihen për simpatinë ndaj lojtarëve portugez dhe tradita vazhdon, ndërsa Matheus do të bëhet lojtari i 10-të portugez, pa harruar edhe trajnerin Bruno Lage.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...