Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Tragjedi në çiklizëm, ndërron jetë 26-vjeçari zviceran

Tragjedi në sportin e çiklizmit. Gino Mader ka ndërruar jetë gjatë Xhiros së Zvicrës, në moshën 26-vjeçare.

Mader, i cili ishte pjesë e skuderisë Team Bahrein, doli nga korsia e tij gjatë etapës së pestë.

Çiklisti helvet u dërgua i gjallë në spital pas përplasjes së fortë, por nuk ia doli të mbijetonte.

Lexo edhe:

Jemi të shkatërruar nga humbja e çiklistit tonë të shquar, Gino Mader. Talenti, përkushtimi dhe entuziazmi i tij kanë qenë një frymëzim për të gjithë ne.

Jo vetëm që ishte një çiklist shumë i talentuar, por edhe një person fantastik jashtë biçikletës. Ne shprehim ngushëllimet tona më të thella familjes dhe njerëzve të tij të dashur.

Mendimet tona janë me ta në këtë moment të vështirë”, u shpreh Victorious Milan Erzen, administratori i deleguar i skuderisë Team Bahrein.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...