Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tragjedi në Irak/ 2 vetë humbin jetët, dhjetëra të tjerë plagosen para finales së Gulf Cup

Një tragjedi ka tronditur mëngjesin e kësaj të enjte botën e futbollit.

Sot në mëngjes, në Basra, dy persona vdiqën dhe dhjetëra u plagosën për shkak të kaosit të krijuar jashtë stadiumit ku do luhet finalja e Gulf Cup mes Irakut dhe Omanit, që është planifikuar për në orën 17:00.

Një turne futbolli ku morën pjesë Bahrein, Kuvajt, Omani, Katari, Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Jemeni dhe Iraku.

Dëshmitarët i thanë “Al Jazeera” se portat ishin ende të mbyllura kur turma, e përbërë nga dhjetëra mijëra tifozë, filloi të shtyhej, duke vrarë e dëmtuar ata që ishin përpara.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...