Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Tragjedi në Juventus-Sevilla, tifozi ndërron jetë në stadium

Një tifoz ka humbur jetën gjatë ndeshjes Juventus-Sevilla (1-1), gjysmëfinalja e parë e Europa League. Tifozi i bardhezinjve të Allegrit ndërroi jetë në “Allianz Stadium”.

Shtypi italian shkruan se bëhet fjalë për një 78-vjeçar, i cili njihej si një ndër tifozët më të zjarrtë të rekordmenëve të futbollit italian.

Lexo edhe: 

Tifozi vuante nga një sëmundje. Pavarësisht ndërhyrjes dhe ndihmës që iu afrua, ai nuk ia doli të shpëtonte.

Goli i mbrojtësit Gatti në minutën e shtatë shtesë, i dhuroi Juves barazimin në takimin përballë skuadrës andaluziane.

Takimi i kthimit do të zhvillohet të enjten e ardhshme (18 maj) në “Sanchez Pizjuan”. Gjysmëfinalja e kthimit do të transmetohet në SuperSport.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...