Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Tragjedi në stadiumin “Maradona”, gjendet i vdekur një 42-vjeçar

Një ngjarje dramatike u zbulua pas ndeshjes mes Napolit dhe Milanit që u zhvillua mbrëmë në stadiumin “Maradona”. Trupi i një burri 42-vjeçar nga Bacoli, pa precedent penalë, u gjet në një park makinash poshtë impiantit.

“Corriere dello Sport” zbulon: trupi i pajetë u zbulua pas orës 02:00 në një zonë të braktisur nën sektorin e mysafirëve.

Lexo edhe:

Sipas rikonstruksionit të ngjarjes nga Policia, dy persona, pa bileta, po tentonin të shkonin në tribuna përmes një tuneli. Shoku i viktimës ka parë hyrjen e tij të bllokuar dhe ka hequr dorë, ndërsa 42-vjeçari ka kaluar i pari, por pasi është ngjitur ka rënë nga një lartësi rreth 20 metra dhe ka përfunduar në tokë. Trupi u gjet i pajetë gjatë natës.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...