Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tragjedia e Indonezisë, UEFA: Një minutë heshtje para çdo ndeshje në 4 kompeticione

UEFA ka njoftuar se do të mbahet një minutë heshtje në një pjesë të madhe të ndeshjeve të futbollit, në kujtim të viktimave të tragjedisë që ndodhi në stadiumin Kanjuruhan në Indonezi, ku humbën jetët rreth 170 persona.

Ky lajm është bërë publik nga vetë UEFA në një reagim zyrtar, ku ndër të tjera zbulon dhe kompeticionet ku do të mbahet një minutë heshtje në çdo fillim ndeshjeje.

Të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Champions League, Europa League, Conference League dhe play-off-i i Botërorit për femra do të nisë me një minutë heshtje.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...