Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tragjedia me mbi 170 viktima në Indonezi, reagon për herë të parë Infantino  

Ajo që ndodhi në stadiumin Kanjurhan në Malang City në Indonezi ka tronditur të gjithë botën.

Më shumë se 170 viktimat, numrat të cilët pritet të rriten edhe më shumë, dhe skenat e frikshme të dhunës kanë rrënqethur këdo.

Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar edhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, i cili shprehu dhimbjen.

“Bota e futbollit është tronditur pas incidenteve tragjike që ndodhën në Indonezi, në ndeshjen mes Arema FC dhe Persebaya Surabaya në stadiumin Kanjuruhan. Kjo është një ditë e zezë për të gjithë të përfshirët në futboll dhe një tragjedi përtej të kuptuarit. Shpreh ngushëllimet e mia më të thella për familjet dhe miqtë e viktimave që humbën jetët në këtë tragjedi. Së bashku me FIFA-n dhe komunitetin global të futbollit, të gjitha mendimet dhe lutjet tona shkojnë për viktimat, ata që janë lënduar, së bashku me popullin e Republikës së Indonezisë, Konfederatën e Futbollit Aziatik, Federatën e Futbollit Indonezian dhe Ligën, në këtë kohë të vështirë”-ishte reagimi i Infantinos.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...