Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tragjike/ Grabitet dhe vritet ish-futbollisti

Ish-futbollisti i Zimbabvesë, Charles Yohane, është vrarë në moshën 48-vjeçare, teksa i grabitën makinën.

Mbrojtësi Yohane ishte pjesë e ekipit të Warriors në debutimin e tyre në Kupën e Kombeve të Afrikës në 2004.

Pas daljes në pension, Yohane kishte punuar në Johannesburg si trajner futbolli dhe shofer taksie. Trupi i tij u gjet në Soëeto të hënën, megjithëse besohet se ai vdiq të shtunën në mbrëmje.

“Ai u rrëmbye, i morën makinën dhe e qëlluan në kokë”,-tha vëllai i tij Lewis për “BBC Sport”.

Yohane u transferua nga Zimbabve në Afrikën e Jugut në vitin 1996 dhe luajti për skuadrën e ligës së parë Wits, duke u bërë kapiten dhe duke arritur një rekord me 268 paraqitje nga 1997 deri në 2006.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...