Futboll

Tragjike, ndahet nga jeta mesfushori shqiptar

Një lajm tragjik ka tronditur botën e futbollit ditën e sotme, pasi futbollisti me origjinë shqiptare, Labinot Harbuzi ka humbur jetën në mënyrë të befasishme, në moshën 32-vjeçare.

Me origjinë nga Kosova, Harbuzi kishte lindur në Lund të Suedisë dhe prej vitesh luante si profesionist, duke veshur fanellën e skuadrave të ndryshme si Feyenoord, Malmo, Genclerbirligi, Manisaspor, Prespa Birlik dhe së fundi në kampionatin malazez me Melaka United.

Harbuzi u gjet i pajetë, ndërsa paraprakisht thuhet se ka pësuar një infarkt në zemër, ndonëse shokët që e kishin takuar së fundi, thatë se nuk kishin vënë re shenja sëmundjeje te 32-vjeçari.

Labinot Harbuzi luante si mesfushor fantazist dhe është aktivizuar me shpresat e Suedisë, ndërsa më pas ka shprehur disa herë dëshirën për të veshur fanellën kuqezi, por nuk është ftuar asnjëherë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency