Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tragjike në Kosovë, futbollisti 17-vjeçar humb jetën në fushën e lojës

Një futbollist 17-vjeçar ka humbur jetën në fushë, në një ndeshje futbollit të kampionatit të Të rinjve në Kosovë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në ndeshjen A&N – Trepça ’89, teksa 17-vjeçari Erjon Kajtazi u rrëzua në fushë në mënyrë të befasishme si pasojë e një ataku kardiak.

Menjëherë stafet mjekëspore tëtë dy ekipeve u angazhuan për t’u dhënë ndihmën e parë dhe më pas e dërguan në spitalin rajonal të Prizrenit, ku u konstatua vdekja e tij për shkak Të atakut kardiak.

Erjon Kajtazi ishte pjesë e Trepçës ’89, por ëndrra e tij për t’u bërë futbollist profesionist u ndërpre në moshën 17-vjeçare.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...