Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tragjike për futbollin, portieri humb jetën nga tërmeti në Turqi

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi.

Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz Vural duke deklaruar se trupi i tij u nxor i pajetë nga rrënojat, ndërsa gruaja e tij u shpëtua.

Ndërsa deri në këto momente raportohet se numri i viktimave të tërmeteve që kanë goditur ditën e sotme Turqinë dhe Sirinë, ku më të mëdhenjt ishin me magnitudë 7.8, ka shkuar në mbi 3200 vetë, ndërkohë që ende mijëra të tjerë janë nën rrënoja.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...