Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tragjike, trupi i sulmuesit Atsu gjendet nën rrënoja në Turqi

Atsu
Atsu

Një lajm tronditës bëhet me dije në Turqi,  ku ende vazhdon kërkimi i të mbijetuarve apo trupave që ndodhen nën rrënojat e tërmetit të 6 shkurtit, që goditi këtë vend dhe Sirinë, e ku deri më tani kanë humbur jetët afro 45 mijë persona.

Ish-sulmuesi i Chelseat dhe Newcastle, që së fundmi ishte pjesë e Hattayspor, Christian Atsu është gjetur pa jetë nën rrënoja.

Lexo edhe

Futbollisti ishte mes të të zhdukurve, por në orët e fundit në agjencinë turke “Demiroren” agjenti i tij Murat Uzun Mehmet konfirmoi lajmin tragjik:

“Trupi i pajetë i Atsu u gjet nën rrënoja. Për momentin po i nxjerrin edhe sendet personale. I është gjetur edhe telefoni”-tha ai.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...