Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tragjike, vritet me armë zjarri nga miku i tij ish-futbollisti i kombëtares austriake

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në botën e futbollit, ndërsa mësohet se është ekzekutuar me armë zjarri në rrugën Vjenë-Simmering, Kicker Volkan Kahraman.

Nga mediet austriake bëhet me dije se 43-vjeçari është vrarë nga një person të cilin e ka pasur mik të ngushtë dhe ortak biznesi, por më tej nga raportimet mësohet se autori ka pasur xhelozi për viktimën, dhe historia mes tyre pati një fund makabër.

I pranishëm në vendngjarje raportohet të kenë qenë edhe ish-lojtari i Rapid Veli Kavlak.

Kahraman e filloi karrierën e tij në ekipin e të rinjve të Wiener Austria. Përveç fanellës së vjenezëve, ai ka luajtur edhe për Trabzonspor, LASK, Austri Salzburg dhe Vjenë. Kohën më të suksesshme e pati te Excelsior Rotterdam. Për holandezët ai shënoi shtatë gola dhe dha njëmbëdhjetë asistime në 58 ndeshje.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...