Serie A

Trajnerët më të paguar në Itali, Conte nuk ka rivalë

Antonio Conte nuk ka rivalë përsa i përket garës së trajnerëve më të paguar në Serie A. Për të rikthyer në majat e futbollit italian zikaltër kanë vendosur që top-playerin e vërtetë ta kenë në stol dhe jo në fushë. Conte para disa muajsh nënshkroi një kontratë 3-vjeçare me klubin milanez me një pagë të frikshme prej 11 milionë eurosh në sezon me familjen Zhang që vendosi të hapte thesin për të bindur ish-trajnerin e Chelsea-t të transferohej në Milano. Aktualisht Conte përfiton më shumë se sa ka marrë Jose Mourinho në sezonin e tij të parë te zikaltrit.

Special One në sezonin 2008-2009 derdhi në arkat e tij vetëm 9 milionë euro ndërsa në sezonin e dytë për shkak të një sërë bonusesh pasi arriti të fitonte tripletën paga e tij preku kuotën e 11 milionë eurove aq sa Conte. Në podiumin e trajnerëve më të paguar të Serie A, bashkë me Conten janë edhe Maurizio Sarri e Carlo Ancelotti. Tekniku i Juventusit përfiton 5,5 milionë euro plus bonuset ndërsa Ancelotti vetëm 5 milionë euro. Conte merr dyfishin e Sarrit dhe më shumë se dyfishin e Ancelottit, ndërkohë që diferenca më trajnerët e tjerë është e frikshme pasi Giampaolo i Milanit merr vetëm 2 milionë euro dhe në hierarkinë e pagave qëndron pas edhe të tillë si Fonseca, Mihajlovic e Gasperini me këtë të fundit që ka rinovuar para pak kohësh me Atalantën. I fundit në listë është kroati Igor Tudor i Udineses me vetëm 500 mijë euro në sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency