Kategoria Superiore

Trajnerët në ajër me sytë nga “stolat” e Superiores!

Sezoni më i gjatë në historinë e futbollit shqiptar i nisur në Gusht të 2019-ës me Superkupën e Shqipërisë dhe i përfunduar në Gusht të 2020-ës me finalen e Kupës tashmë ka ulur siparin dhe edhe pse koha është e reduktuar duke qënë se Tirana, Kukësi, Laçi e Teuta do të rinisin shpejt përgatijet për Europë ndërsa skuadrat e tjera duhet të jenë gati për rifillimin e sezonit në mes të shtatorit, merkato po xhiron dhe do të ndikojë edhe pse koha është e shkurtër.

Merkato e parë është ajo e trajnerëve. Për momentin Ilir Daja ende nuk ka zyrtarizuar akordin me Partizanin, madje ende nuk ka bërë falenderimin e kortezisë ndaj Skënderbeut. Ndoshta zyrtarzimi i Dajës do të provokojë edhe lëvizje të tjera. Për momentin janë pa skuadër Mirel Josa, Julian Ahmataj, Bledi Shkëmbi, e Bledar Devolli, sa për të përmednur disa që kanë bërë mirë në të shkuarën në Superiore. Josa i ka sytë e kthyer nga Skënderbeu, por nuk përjashtohet që presidenti Takaj nëse del i humbur nga gjykata federale t’ia besojë projektin e Skëndebreeut me futbollistë të rinj, Julian Ahmatajt.

Devolli kulmin e karreirës së tij të re në rolin e trajnerit e pati në sezonin 2018-2019 tek Kastrioti dhe është alternativa e parë e drejtuesve krutan nëse tekniku aktual, një njohës i mirë i ekipit të qytetit të tij Raamadan Ndreu vendos të ndryshojë post duke u marrë rolin e drejtorit sportiv. Vllaznia vështirë se do të vijojë me Dedjen dhe gjasat janë të shumta që një ish futbolist i rëndësishëm si Auron Miloti të marrë rolin e drejtuesit kryesor të stolit kuqeblu.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency