Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Trajneri argjentinas ndërron mendje, gati të marrë drejtimin e “Toffees”

Shtypi anglez bën me dije se Marcelo Bielsa udhëtoi drejt Londrës këtë të enjte për të biseduar drejtpërdrejt me zyrtarët e Evertonit për mundësinë e marrjes së pozicionit të mbetur bosh pa shkarkimit të Frank Lampard.

Fillimisht u përfol se trajneri argjentinas nuk ishte i interesuar për këtë detyrë, pasi mendonte se lojtarët e Evertonit nuk i kanë karakteristikat e nevojshme për të vënë në jetë stilin e lojës që argjentinasi pëlqen, por tani, sipas “Daily Mail”, Marcelo Bielsa dëshiron një takim ballë për ballë për të kuptuar gjithashtu nëse do të ketë mundësi për të forcuar ekipin në përpjekje për të shmangur rënien një kategori më poshtë.

Evertoni renditet i 19-ti në Premier League, me vetëm tri fitore në 20 ndeshje.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...