Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Trajneri i Al-Hilal: Ronaldo ka më shumë pasion për futbollin, Neymar nga ana tjetër…

Trajneri i Al-Hilal, Jorge Jesus ka folur së fundmi për dy yjet që ndodhen aktualisht në Arabinë Saudite, Cristiano Ronaldon dhe Neymar, të dy lojtarë që i njeh mjaft mirë.

Në prononcimin për mediet, trajneri i Al-Hilal u shpreh se sipas tij portugezi ka më shumë pasion për futbollin se braziliani.

Lexo edhe:

“Cristiano Ronaldo ka më shumë pasion për futbollin dhe për këtë arsye e vendos atë si prioritet. Neymar ka më shumë pasion për gjërat e tjera dhe i vë këto të tjerat në radhë të parë, pra jetën e tij private. Megjithatë si lojtar ai është përrallor dhe si njeri kalova një muaj e gjysmë me të, ai më befasoi pozitivisht në gjithçka”-deklaroi Jesus.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...