Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Trajneri i Inter Miamit flet hapur: Po, jemi të interesuar për Messin dhe Busquets

Trajneri i Inter Miamit, Phil Neville, ka konfirmuar interesimin e klubit amerikan në pronësi të ish-legjendës së Manchester United dhe Anglisë, David Beckham, për Messin dhe Busquets.

“Nuk do ta mohoj, ne jemi të interesuar për Messin dhe Busquets. Ata janë dy lojtarë të mëdhenj dhe ne duam të marrim më të mirët. Ata do t’i shtonin një vlerë të madhe ekipit tonë dhe kampionatin.

Lexo edhe:

Që kur erdha këtu, skuarën tonë e kanë lidhur me shumë emra të mëdhenj. Na kanë afruar emra si Sergio Ramos, Dani Alves, Robert Leëandoëski, Cesc Fabregas dhe Luis Suarez.

Kjo ka ndodhur sepse ne kishim tashmë shumë të rëndësishëm në skuadër si Higuain dhe Blaise Matuidi. Pas tërheqjes së tyre nga futbollit, mund të afrojmë lojtarë që nuk përfshihen në kufirin e pagave”, tha Neville për “The Times”.

 

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...