Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Trajneri i Iranit: Urime SHBA-ve, e merituan fitoren!

Iran's coach Carlos Queiroz looks on during the 2019 AFC Asian Cup semi-final football match between Iran and Japan at the Hazza Bin Zayed Stadium in Abu Dhabi on January 28, 2019. (Photo by Giuseppe CACACE / AFP) (Photo credit should read GIUSEPPE CACACE/AFP via Getty Images)

“Urime Shteteve të Bashkuara dhe fat të mirë në 1/16 e Kupës së Botës”,- me këto fjalë e nisi konferencën për mediet pas humbjes 0-1 trajneri i Iranit, Carlos Queiroz.

Ndërsa ka bërë analizën e kësaj sfide, tekniku theksoi se ndeshja ishte me dy “fytyra”.

“Në pjesën e parë ata filluan më mirë se ne, ata ishin më të shpejtë, ata kishin kontroll më të mirë të ndeshjes. Nuk ka dyshim se e meritonin të shënonin. Në pjesën e dytë ishte e kundërta. Ne mbyllëm hapësirat dhe ne patëm raste, më shumë se Shtetet e Bashkuara në pjesën e parë. Por fatkeqësisht në futboll skuadra që nuk shënon dënohet. Është e thjeshtë, skuadra që shënoi në pjesën e parë e meritonte të fitonte”-theksoi ai.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...