Futboll

Trajneri i Italisë, Costacurta ngulmon për të bindur Ancelottin

Alessandro Costacurta, pas kontakteve me telefon, organizoi një takim me Carlo Ancelottin për të parë mundësinë e emërimit të tij në krye të Italisë. Barazimi me Anglinë në “Wembley” nuk e ka ndryshuar strategjinë e komisarit të Federatës Italiane të Futbollit për çështjen e trajnerit. Di Biagio ka mundësi minimale që të konfirmohet në këtë detyrë, që e ka marrë përkohësisht në një situatë emergjente.

Ideja është që trajner të emërohet një emër me shumë eksperiencë dhe jo më kot Ancelotti është i pari në listë.

Carletto, i cili ka udhëtuar drejt Vancuverit për kaluar një periudhë pushimesh në shtëpinë e bashkëshortes me rastin e festës së Pashkës, ka kërkuar kohë për t’u menduar.

58-vjeçari dëshiron të drejtojë në Premier League, por mundësitë për të zëvendësuar Antonio Conten janë zvogëluar, duke parë që drejtuesit londinezë kanë hedhur sytë nga Luis Enrique.

Ancelotti, gjithsesi, nuk ia ka mbyllur përfundimisht dyert Italisë. Do të ketë të tjera takime me Costacurtën, ndërsa Conte duket se është më pranë PSG-së. Mancini është i disponueshëm për këtë detyrë dhe pret ofertën, kurse Ranieri ende nuk është kontaktuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency