Futboll

Trajneri i Leipzigut zbulon prapaskenën: Ja si e refuzova Realin

Julian Nagelsmann, trajneri i 32-vjeçar i Leipzigut, dha një intervistë për britaniken “The Independent” para përplasjes me Tottenhamin në Champions League. Ai foli edhe për ofertën që kishte pasur nga Real Madridi në verën e vitit 2018, pak pasi Zinedine Zidane njoftoi se po largohej nga “Bernabéu”. Atëherë trajner i Hoffenheimit, Nagelsmann u telefonua nga José Angel Sánchez, drejtori i përgjithshëm i klubit. “Është normale që kur Real Madrid ju thërret, ju duhet të mendoni për këtë. Në fillim u befasova, e vlerësova atë, por nuk e shihja si momentin e duhur për të marrë drejtimin e tyre. Doja që të përmirësohesha si trajner dhe te Real Madridi nuk ke mundësi për këtë. Atje nuk duhet të jesh thjesht një trajner i mirë, por më i miri. Unë nuk jam, edhe pse mund të pranoj që dua të jem një nga më të mirët në të ardhmen. Nëse shkon në Madrid ose Barcelona, ​​tifozët, mediet dhe drejtuesit nuk të japin kohë për t’u përmirësuar. Ata thjesht duan fitore në çdo ndeshje, tituj, Champions … Nëse nuk fitonim nuk mund të thoni se jeni akoma i ri,” – tha Nagelsmann.

Më tej, trajneri i Leipzigut shpjegoi se dëshiron që hapat t’i bëjë të sigurt.

“Gjëja kryesore është të ndërmarrësh hapat e duhur, jo hapat më të mëdhenj. Real Madridi është një nga më të mëdhenjtë për të ndërmarrë, kështu që unë thashë me vete: nëse shkoj në Madrid në moshën 31-vjeçare, ku do të shkoj më vonë? Një tjetër faktor kryesor ishte gjuha. Kjo është shumë e rëndësishme për mua. Më pëlqen të komunikoj, jam shumë shprehës me lojtarët e mi dhe nuk di si të flas spanjisht. Unë vetëm di të them “si je?” E kuptova që nuk ishte koha ”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency