Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Trajneri i Marokut pas fitores ndaj Brazilit: Jemi në nivelin e Katarit, lojtarët nuk u dorëzuan

Walid Regragui, trajneri i Marokut, foli për mediet afrikano-veriore pas fitores 2-1 në miqësoren ndaj Brazilit.

Ai theksoi se skuadra është në një nivel shumë të mirë ashtu siç ishte edhe në Katar.

Lexo edhe:

“Gjatë pjesës së parë luajtëm në nivelin e Kupës së Botës. Në pjesën e dytë patëm disa vështirësi me daljen e Hakimit, dëmtimin e Ounahit dhe Amrabatin, i cili ishte i sëmurë. Por lojtarët nuk u dorëzuan. Jam krenar për ta. Faleminderit tifozëve për dashurinë dhe mbështetjen e tyre.”-tha Regragui.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...