Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Trajneri i njohur nuk ka dyshime: Botërori dihet, e fiton Brazili

Sven Goran Eriksson nuk punon më si trajner prej gati katër vitesh. 74-vjeçari suedez, i cili ka drejtuar kombëtaret e Anglisë, Meksikës, Bregut të Fildishtë, dhe klube si Lazio, Roma, Fiorentina, Benfika dhe Manchester City.

Botërorin e Katarit po e shijon si tifoz. Në një deklaratë për Il Messaggero, Eriksson zgjedh një futbollist dhe një Kombëtare si dy surprizat më të bukura të Kupës së Botës, ndërkohë që nuk ka aspak dyshime rreth skuadrës fituese.

Gonçalo Ramos është zbulimi absolut i turneut. Ai ka treguar vlerat e tij te Benfika, por të shënosh një hat-trick në debutimin në Kupën e Botës është një çështje tjetër. Kombëtarja surprizë? Maroku, por kaq.

Sinqerisht nuk mendoj se ata do të shkojnë përtej çerekfinaleve. Për fitoren finale zgjedh Brazilin, që ka gjetur një ekuilibër të jashtëzakonshëm mes mbrojtjes dhe sulmit”, deklaroi suedezi i njohur.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...