Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Trajneri i PSG-së: Tani Cavani e Neymar e dinë kush i gjuan penalltitë

Trajneri i Paris Saint Germain, Unay Emery ka folur sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Bayern Munchen, të vlefshme për fazën e grupeve të Champions League. Ai ka vlerësuar gjermanët si një prej ekipeve pretendentë për të fituar kompeticionin dhe veçanërisht ka shprehur konsideratë të lartë për kolegun e tij, Carlo Ancelotti.

“Bayern është një ekip kampion, që edhe vitin e kaluar i shkoi shumë pranë trofeut, ndaj nuk do të jetë aspak e lehtë ndaj tyre. Për më tepër, gjermanët stërviten nga një trajner ekspert, siç është Carlo Ancelotti, i cili di të marrë më të mirën prej ekipeve të tij”, deklaroi trajneri i PSG-së.

E pashmangëshme edhe pyetja ndaj trajnerit Emery, në lidhje më situatën e krijuar mes dy sulmuesve të tij, Edison Cavani dhe Neymar, për të përcaktuar se kush do të godasë 11 metërshat. “Mund të them që Cavani dhe Neymar tani e kanë të qartë se kush do të godasë penalltitë. Ne kemi shumë futbollistë të aftë t’i gjuajnë 11 metërshat, ndaj uroj të fitojmë sa më shumë, me qëllim që të gjuajnë të gjithë”, tha Emery.

Trajneri i PSG-së vuri në dukje se skuadra e tij ka shumë armiq sportivë, për faktin se ka shumë kampionë në përbërje, ndaj shumë prej situatave fryhen nga mediat, për të prishur atmosferën në ekip.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Gossip

Mbiemri i saj është i njëjtë me atë të ish-basketbollistit të madh, Shaquille O’Neal, por arsyeja që e lidh Sophie O’Neill me basketbollin dhe...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...