Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Trajneri i ri i Ajetit, klubi italian i beson stolin ish-milanistit

Arlind Ajeti u transferua në Serie C në mesin e nëntorit. Ish-mbrojtësi i kombëtares shqiptare (20 ndeshje dhe 1 gol me kuqezinjtë) firmosi deri në fund të sezonit me Padovën, që ka si objektiv rikthimin në Serie B.

28-vjeçari ka shënuar një gol në 10 ndeshje të luajtura, teksa Padova mban vendin e dytë në grupin A. Dy barazimet e fundit në kampionat i kanë kushtuar stolin trajnerit Massimo Pavanel.

Drejtuesit e Padovës nuk kanë humbur kohë dhe kanë zgjedhur trajnerin e ri. Ai do të jetë Massimo Oddo, ish-mbrojtësi i njohur, i cili luajti me ekipe si Milan dhe Bayern Munchen, dhe fitoi Botërorin me Italinë në vitin 2006.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...