Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Trajneri i ri i Polonisë, fituesi i “Topit të Artë” zbarkon në Varshavë

Polonia është afër zgjedhjes së trajnerit të ri. Paulo Sousa u largua mes polemikave, por drejtuesit e futbollit polak kanë lënë pas krahëve debatet me portugezin dhe kanë piketuar pasardhësin e tij.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Ai është Fabio Cannavaro, ish-kapiteni i kombëtares së kaltër dhe futbollisti i fundit italian që ka fituar “Topin e Artë” (2006). Pas një aventure të gjatë dhe fituese si trajner në Kinë, ish-mbrojtësi dëshiron të masë forcat në futbollin europian.

TMW raporton se 48-vjeçari nga Napoli ka zbarkuar në Varshavë, kryeqytetin polak, aty ku ka programuar një takim me Cezary Kulesza, presidentin e Federatës Polake të Futbollit.

Polonia ia doli të siguronte vendin e dytë në grupin I të eliminatoreve të Botërorit Katar 2022, duke u renditur një pozicion sipër kombëtares shqiptare.

Lewandowski me shokë siguruan kualifikimin në fazën “play-off” dhe duhet të kalojnë Rusinë (24 mars) dhe fituesin e çiftit Suedi-Çeki (29 mars) për të siguruar një biletë në Botërorin e vitit të ardhshëm.

[quiz-cat id=”294111″]

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...