Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europë

Trajneri i ri i Turqisë, “ish”-i i Milanit favoriti kryesor

Stefan Kuntz u shkarkua nga posti i trajnerit të kombëtares turke pas rezultateve zhgënjyese në takimet e muajit shtator. Turqia barazoi 1-1 në shtëpi me Armeninë, sfidë e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024.

Teksa humbi 4-1 në miqësoren kundër Japonisë. Drejtuesit e Federatës Turke të Futbollit, shkarkuan 60-vjeçarin gjerman.

Ndërkohë që kanë piketuar një italian si pasardhësin e tij. Emri i preferuar është Vincenzo Montella, ish-trajneri i Milanit, Romës dhe Fiorentinës.

Lexoni edhe:

49-vjeçari drejtoi edhe Adana Demirspor për rreth dy vite. Montella është takuar me Mehmet Buyukeksi, kreun e futbollit turk.

Dhe zyrtarizimi i italianit në stolin e Turqisë është çështje kohe. Kombëtarja turke renditet përkohësisht në vendin e dytë në grupin D, pozicion që e dërgon në Euro 2024.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...