Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Trajneri i ri, Meksika piketon spanjollin që dështoi në Katar

Roberto Martinez u largua nga stoli i kombëtares belge pas barazimit me Kroacinë, rezultat që nuk i mjaftoi “Djajve të Kuq” për t’u kualifikuar në raundin e 1/8-ve në Botërorin e Katarit.

Trajneri spanjoll i dha fund aventurës 6 vjeçare me Belgjikën, por pushimet e tij pritet të mos zgjasin shumë, pasi në skenë ka dalë një tjetër Kombëtare.

Meksika po kërkon një trajner të ri pas ndarjes me Tata Martinon dhe spanjolli 49-vjeçar është një nga të preferuarit e Federatës Meksikane të Futbollit.

The Tricolor dështuan për t’u kualifikuar në 16 ekipet më të mira të Kupës së Botës Katar 2022, duke mbetur në grup, por janë fokusuar tek e ardhmja.

Botërori i radhës do të zhvillohet në Meksikë, SHBA dhe Kanada, dhe Kombëtarja meksikane dëshiron të bëjë një paraqitje sa më të mirë pas katër vitesh përballë tifozëve të saj të zjarrtë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...