Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Trajneri i West Ham: Duam të fitojmë Conference League-n, ashtu si Roma e Mourinho-s

Trajneri i West Ham, David Moyes foli në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes kundër AEK Larnaka, ndeshjen e parë të 1/8-ave të Conference League.

Ai theksoi se do të dëshironte të shkonte në finale dhe ta fitonte këtë trofe.

 “Do të doja shumë të shkoja në finale dhe ta fitoja këtë kompeticion. Ne mendojmë se i kemi të gjitha shanset për të fituar, jemi të barabartë me çdo ekip”-tha tekniku.

Lexo edhe:

Jose Mourinho u përlot pas fitores së Conference League me Romën. A është dëshmi se sa e rëndësishme është kjo kupë?

“Unë jam plotësisht dakord. Trajneri dhe lojtarët kanë shumë pak shanse për të fituar një turne. Mourinho është një fitues serial, lotët e tij treguan se sa e rëndësishme ishte për të. Vitin e kaluar ne donim të fitonim Europa League, por nuk ia dolëm.”-shtoi Moyes.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...