Premier League

Trajneri i Wolves: Oferta e Tottenhamit? Adama ka edhe një vit kontratë, nuk shoh ndryshim tek ai

Trajneri i Wolves, Bruno Lage ka folur për të ardhmen e Adama Traore, pasi klubi anglez refuzoi një ofertë prej 15 milionë stërlinash për anësorin nga Tottenhami.

“Varet se çfarë është më e mira për secilin, për lojtarin dhe klubin. Nuk shoh ndonjë ndryshim në sjelljen e tij, mentalitetin e tij, mënyrën si punon. Kështu që unë jam i kënaqur me të. Ai vazhdon të jetë i njëjti lojtar.”

Bruno Large kujtoi që anësori spanjoll ka edhe një vit kontratë me “ujqit”, kështu që nuk shqetësohet për atë që do të ndodhë.

“Atij i ka mbetur edhe një vit tjetër në kontratë. Klubi dhe futbollisti do të flasin dhe do të vendosin për të ardhmen. Jam i lumtur me të, është e vetmja gjë që mund të them. Ai është i fokusuar për të dhënë maksimumin për Wolves”.

Përveç Tottenhamit, për Traore është interesuar edhe Barcelona. Klubi “blaugrana” mund të hidhet në sulm sapo të zgjidhë përfundimisht çështjen “Dembele”.

 

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency