Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Trajneri katalanas: Mentalitet dhe përvojë, Sadiku do të bëjë diferencën

Armando Sadiku i befasoi të gjithë me skuadrën e re. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, ka fluturuar drejt Indisë dhe ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me Mohun Bagan.

Trajneri i kampionëve në fuqi të Indisë, Juan Ferrando komentoi afrimin e Sadikut në skuadrën e tij, duke vlerësuar shumë futbollistin shqiptar.

Besoj se ai do të jetë lojtari që do të bëjë diferencën në skuadrën tonë. Të gjithë e dimë se nga vjen.

Lexo edhe:

Ai është një lojtar aktiv ndërkombëtar, i cili ka një mentalitet shumë të fortë. Plus që ka një përvojë të madhe në Spanjë”, u shpreh 42-vjeçari nga Barcelona.

Sadiku ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me indianët e Mohun Bagan.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...