Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Trajnerin shqiptar e shkarkojnë në Arabi, e zëvendëson ish-trajneri i Benfikës

Duket se aventura e Besnik Hasit në Arabinë Saudite ka ardhur në fund teksa klubi i Al-Ahli ka vendosur ta largojë 50-vjeçarin pasi ecuria e skuadrës në këtë sezon nuk ka përmbushur pritshmëritë. Al Ahli është aktualisht në vendin e nëntë të renditjes me vetëm 20 pikë të grumbulluara ndërsa konsiderohet jashtë garës për titull dhe “faturën” e kësaj gjendje duhet ta paguajë Hasi.

Kujtojmë se Hasi është pjesë e klubit arab prej fillimit të këtij sezoni teksa në muajin qershor u vendos në krye të skuadrës. Ndërkohë, mediat portugeze kanë bërë të ditur se zëvendësuesi i trajnerit shqiptar mund të jetë ish-tekniku i Benfikës, Jorge Jesus.

Për momentin portugezi ende nuk ka kthyer një përgjigje konkrete, megjithatë ka kërkuar kohë për të vlerësuar ofertën e cila në fakt sa i përket anës financiare është goxha e lartë.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....